Зголемување на потенцијата дома народни лекови

Немилосрдната статистика ги наведува следните факти: третина од мажите по 50-годишна возраст имаат проблеми со потенцијата. Постои мислење дека за да се добијат вистински бројки за морбидитет, треба да се помножат официјалните бројки со 10 . . . И во 80% од случаите, умерените и тешките форми на патологија се во структурата на морбидитет. Тажно, нели?

Мрзеливост, страв од лекари, недостаток на време, одолговлекување - кои фактори доведуваат до такви последици? Или ниската ефикасност на фармацевтските препарати? Традиционалната медицина отсекогаш била релевантна и малку е веројатно дека побарувачката за ефективни методи ќе падне. Размислете за популарните лекови за алтернативна медицина за зголемување на потенцијата дома.

Најдобрите народни лекови за употреба дома

Распространетоста на домашните или народни методи за зголемување на потенцијата се објаснува и со фактот што тие не доаѓаат со упатства со огромна листа на несакани ефекти. И тие даваат пријатни бонуси во форма на добар имунитет и општо заздравување на телото.

 • Мед и јаткасти плодови. Овие производи се складиште на корисни материи: витамини, микроелементи, макронутриенти, есенцијални масни и амино киселини, ензими и многу повеќе добри. Резултатот се појавува поради директното влијание врз производството на тестостерон, а индиректно - состојбата на кардиоваскуларниот систем се подобрува. За да ја подготвите смесата, треба да земете свежи производи. Се меша еднаква количина борови ореви, ореви и мед. Подобро е да го чувате производот во фрижидер. Јадете по една лажица на ден.
 • ореви и мед за зголемување на потенцијата
 • Лажица од трева. Содржи такви активни супстанции како фурокумарини, органски киселини, есенцијални масла. Средствата базирани на ловажа ја подобруваат циркулацијата на крвта во карличните органи, ја нормализираат психо-емоционалната состојба и придонесуваат за производство на полови хормони. Се користи како зачин за јадења, додавајќи го во сушена форма. Од коренот на оваа билка се прави и лушпа. Лажичка издробен корен се зема во чаша вода, се вари 10 минути. Испијте една лажица. лажица 3 пати на ден.
 • билка lovage за потенција
 • Мајчина душица или трева Богородскаја, или мајчина душица. Содржи есенцијални масла и флавоноиди, елементи во трагови, вклучително и цинк. И тоа е дел од молекулата на тестостерон. Плус, поради антиинфламаторното дејство, мајчина душица се користи во сложениот третман на аденом на простата, циститис, простатитис. Тревата Богородскаја се приготвува со врела вода: 100гр. суровини во чаша вода. Пијте во текот на денот како чај.
 • лушпа од мајчина душица за зголемување на потенцијата

  Внимание!Мајчина душица има голем број на контраиндикации за земање - чир на желудникот, болести на бубрезите и црниот дроб, атријална фибрилација.

 • Коприва за зголемување на потенцијата. Има компоненти како што се кверцетин, ситостерол, фенол карбоксилни киселини, каротеноиди, витамини гр. Б, К, Ц, Е, кумарини. Оваа запалива билка ја подобрува сексуалната желба, третира воспаление на урогениталната област. Тоник и стимуланс за метаболизмот. Од корените на растението се подготвува инфузија: за една лажица ситно сечкани корени од коприва - половина литар вотка. Инсистирајте 3 недели и пијте 20 капки еднаш дневно.
 • коприва за потенција
 • Женшен. Класици на жанрот. Содржи сапонин гликозиди, минерали и витамини во големи количини (околу 20%). Гинсенозидите го зголемуваат производството на азотен оксид и доведуваат до зголемување на пенисот. Ја стимулира циркулацијата на крвта, го подобрува либидото, го подобрува квалитетот на спермата. Тој е одличен имуностимуланс и антидепресив. Земете 1 лажица мелени корени, додадете 350гр. мед, оставете 14 дена, консумирајте наутро, попладне и навечер.
 • корен од женшен за потенција
 • „Варено вино" за јачина: измешајте 100гр. суво грозје, иста количина сливи и суви кајсии; додадете една лажица шеќер. Истурете црвено вино во сувото овошје и додадете зачини - каранфилче, цимет, кардамон. Загрејте на тивок оган околу еден час. Пијте навечер пред вечера.

Важно!Сите рецепти за зголемување на потенцијата, дури и традиционалната медицина, имаат одредени контраиндикации, па затоа треба да се консултирате со лекар пред употреба! Само-лекувањето може да биде опасно!

Вреди да се запамети

Важно е објективно да се процени моменталната состојба со здравјето. Нема потреба да се утешувате со надеж дека сложените и тешки форми на еректилна дисфункција може да се излечат со хербални препарати. Тие се прилично ефикасни во почетните фази. А во подоцнежните само ќе ја избришат клиничката слика на болеста и ќе ја отежнат дијагнозата.

лекар и подобрување на потенцијата

Не заборавајте за следниве точки:

 1. Откажувањето од лошите навики (пушење, алкохол) ќе му помогне на телото брзо да се опорави.
 2. Намалувањето на нервната напнатост позитивно ќе влијае на либидото.
 3. Физичката активност и правилната исхрана ќе ја подобрат состојбата на кардиоваскуларниот систем.
 4. Превенцијата и навременото лекување на болестите, вклучително и сексуално преносливите болести, ќе ги зголеми шансите за долготрајна сексуална активност.

Патот ќе го совлада пешачењето

Оваа статија за зголемување на потенцијата дома со народни лекови е дадена само за информативни цели. Сите медицински манипулации и активности треба да се координираат со лекарот. Грижете се за вашето здравје!